Wpisy użytkownika Paula_18 z dnia 23 marca 2011

Liczba wpisów: 4

jasmina
 
Pokaż wszystkie (5) ›
 

jasmina
 
  • awatar Aśka♥: gdybym umiała sobie coś takiego zrobić pewnie też bym lubiła ^^ numer 4 wow !
  • awatar Luelle: A ja strasznie bym chciała, ale mam za krótkie włosy wciąż;/
  • awatar Aguśkaa: jak byłam młodsza zawsze tak byłam czesana, bardzo mi sie podobają takie uczesania :)
Pokaż wszystkie (9) ›
 

jasmina
 
Wyśnione miłości (reż.: Xavier Dolan, Kanada 2010) -- 8 października 2010
„Wyśnione miłości" to pełna energii i emocji opowieść o przyjaźni i miłości, rywalizacji i zdradzie. Francis (w tej roli sam reżyser) i Marie są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Francis i Marie zaprzyjaźniają się z Nicolasem, a z czasem są zafascynowani nowym znajomym. Wkrótce zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zamienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucie Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna. Xavier Dolan, zaledwie dwudziestojednoletni reżyser z Montrealu, za swój debiutancki film „Zabiłem swoją matkę" zebrał dziesiątki nagród na całym świecie.

Nowocześnie opowiedziana, zaskakująca opowieść o miłości... jeden z najpiękniej nakręconych filmów festiwalu Cannes -- „First Showing"

Niewiarygodnie utalentowany młody reżyser, który genialnie potrafi pokazać niuanse i piękno uczuć -- „Slant Magazine"Już dawno żaden film mnie tak nie zachwycił. Poprostu odebrał mi mowę, nie wiem co napisać żeby wyrazić jak niesamowite jest to kino. W przepiekny sposób pokazane uczucia, zauroczenie. Bez zbędnej akcji i słów. Wszystko opiera się na drobnych gestach, spojrzeniach, nie ma zbędnego gadania. Wspaniała stylistyka, kolory, ujęcia, piekni bohaterowie no i ta muzyka. Podziwiam, że zaledwie 21 letni rezyser mógł stworzyć tak poruszające, działające na emocje dzieło i w dodatku zagrać w nim świetna głowna rolę.
Polecam ten film każdemu kto od kina oczekuje czegoś więcej niz zawrotnej akcji i pustej gadaniny. tutaj wszystko "powiedziane" jest między wierszami.

  • awatar MałaMi.: tak, film jest genialny i piękny a i muzyka niesamowicie zostaje w głowie. ; )
  • awatar Aśka♥: pisałam o nim już jakiś czas temu, razem z indecisive nie mogłyśmy się nazachwycać ^^
  • awatar Aśka♥: strasznie trudno go zdobyć, ale poszukaj i ściągnij sobie jeszcze "zabiłem własną matkę" tego samego reżysera ! :)
Pokaż wszystkie (3) ›