Wpisy użytkownika Paula_18 z dnia 24 maja 2011

Liczba wpisów: 2

jasmina
 
Na początku kwietnia 1948 roku wioskę Deir Jassin zaatakowały żydowskie oddziały paramilitarne dokonując masakry arabskich mieszkańców. Nastąpiło to w okresie wzrastających napięć arabsko-żydowskich. Mieszkająca w Jerozolimie Hind Husseini (Hiam Abbass) w drodze do pracy natyka się na grupę 55 osieroconych dzieci i udziela im schronienia. W ciągu sześciu miesięcy liczba sierot wzrasta do 2 tysięcy. W ten sposób powstaje Instytut Dar Al-Tifel zapewniający edukację sierot i innych dzieci z
...
palestyńskich miast i wsi. 7-letnia Miral trafia do Instytutu po śmierci matki. Wychowywana w miejscu odizolowanym od zewnętrznego świata oraz bezpiecznym od kłopotów i niepokojów, nie jest świadoma tego, co dzieje się za murami Instytutu. Mając 17 lat Miral (Freida Pinto) trafia jako nauczycielka do obozu uchodźców, gdzie uświadamia sobie, jak dramatyczne wydarzenia dzieją się między narodami żydowskim i palestyńskim. Kiedy zakochuje się w Hani, działaczu politycznym, staje się rozdarta pomiędzy walką o przyszłość swego narodu oraz przekonaniem, które wyniosła z Instytutu Mamy Hind, że drogą do pokoju jest edukacja.

Nie będę nic więcej pisać o tym filmie. Poprostu obejrzyjcie. Ja pod koniec ryczalam jak głupia. Niesamowite jest to, że został oparty na faktach.

untitled.bmp
 

jasmina
 
  • awatar Being Glamorous: jest klimat
  • awatar Aniakreska: uwielbiam ten styl :) niedługo czeka mnie remont w pokoju więc już poszukuje ciekawych przedmiotów, musze się wybrac na giełdę staroci ! :)
  • awatar Lola`s clothes: rewelacyjne zdjęcia!
Pokaż wszystkie (6) ›